Laialt levinud ilumüüdid mis vastavad tõele

Laialt levinud ilumüüdid mis vastavad tõele

Laialt levinud ilumüüdid mis vastavad tõele

Tugevad krunnid ja hobusesabad põhjustavad juuste väljalangemist

Kui juuksed on pikaks ajaks väga tihedasse patsi punutud,võib juuksenääpsu juures tekkida põletik ning aja jooksul saab nääps nii kahjustada, et sureb, põhjustades tavaliselt pöördumatu juuste kaotuse.

Silmade nühkimine põhjustab kortse

Silmade nühkimine otseselt ei tekita juurde kortse, aga kuna silma ümbruses on väga õrn nahk, siis selle liigutamine edasi-tagasi põhjustab enneaegset vananemist ning võib ärritada silmade ümber olevat nahka. Seega, hõõru oma silmi nii vähe kui võimalik!

Õllega juuste pesemine muudab juuksed kohevamaks

Õllega pesemine muudab juuksed tervemaks ja tugevamaks. Kummarda ja kalluta pea alla ning vala pärast pesemist 1 klaasitäis õlut ühtlaselt juustesse ja ära loputa neid enam veega, vaid jäta õlu juustesse. Ära muretse - õlle lõhn haihtub mõne minuti pärast.

Teatud toiduained muudavad akne hullemaks

Tänapäeva seisukohtade järgi toiduained ei põhjusta aknet. Samas mõnedel inimestel võivad teatud toidud ägestada akne koldeid, mistõttu soovitatakse need ära jätta või nende osakaalu vähendada. Kõrge glükeemilise indeksiga toidud ja ka lehmapiima seostatakse akne tekkega. Sellised toiduained on näiteks sai, kartul ja valge riis. Sool ja šokolaad pole akne põhjustajana siiski teaduslikku kinnitust leidnud.

Proovi ka: La Cremerie öökreemi kollageeni ja kaaviariga või La Cremerie kätekreemi shampuse ja roosikroonlehtedega

Loe ka: Mis on kollageen? või Kuidas hoolitseda oma kaela eest?