Müügitingimused

1.  Üldised tingimused

1.1.        Ostu sooritamisel on Iluks.ee omanik Iluks Kaubandus OÜ(edaspidi Iluks) ning kauba tellija ehk edaspidi Ostja sõlminud lepingu järgnevatel tingimustel: nii Iluks kui Ostja lähtuvad õigussuhtes Eesti Vabariigis kehtestatud õigusnormidest, Iluks Kaubanduse ning Ostja vahel väljakujunenud headest tavadest ning muust infost, mis on välja toodud Iluks Kaubanduse koduleheküljel.

1.2.        Ostu sooritamisel on Ostja tutvunud müügitingimustega.

2.  Hinnakiri

2.1.        Hinnad on välja toodud eurodes koos käibemaksuga.

3.  Tellitud kauba eest tasumine

3.1.        Kauba eest on võimalik tasuda SEB, Swedbanki, Nordea, LHV pangalinkide kaudu ning arvega.

3.2.        Kauba saatmisel on kliendile kauba saatmise kulu DPD Pickup alates 2,05+KM EUR või Omniva pakiautomaati 3.84+KM EUR. Kaup toimetatakse tasuta Jaekliendile Eestis DPD Pick Up teenusega, kui summa ületab 59 EUR ja Hulgikliendile kui summa ületab 150 EUR. Välismaale kauba tellimiseks küsige meilt eraldi pakkumist kauba saatmiskulude kohta, see oleneb kauba mõõtudest ja kaalust.

3.3.        Kauba eest tasumisel järelmaksuga lepitakse tingimused iga kliendiga eraldi kokku.

3.4.        Kui Ostja on tellimuse sooritanud saadetakse Ostja poolt sisestatud meiliaadressile koheselt tellimuse kinnitus. Kui kinnitust ei ole saabunud vähemasti 1 tunni jooksul võtke Iluks Kaubandusega ühendust meili info@iluks.ee või telefoni 658 0180 teel.

4.  Toodete kättetoimetamine

4.1.        Tooted toimetatakse kliendile Omniva, DPD kulleri, DPD Pickup-i või mõne muu kullerfirma abil.

4.2.        Saadetise väljasaatmisel Iluks Kaubanduse poolt saadetakse vastavasisuline teavitus Ostja e-posti aadressile.

5.  Kauba tagastamine

5.1.        Kui kaup ei sobi või ei vasta Kliendi ootustele, on Kliendil õigus see tagastada 14 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest. Toote tagastamiseks täitke ära koduleheküljel olev Tagastusvorm. Toote tagastamise kulud kannab klient vastavalt VÕS § 194 lg 4 kuni 10 € ulatuses, välja arvatud juhul kui üleantud asi ei vasta tellitule.

5.2.        Tagastatav kaup peab olema kasutamata, siltidega ning originaalpakendis. Tagastatud raha laekub kliendi pangakontole hiljemalt 10 tööpäeva jooksul alates ajast, mil tagastatud kaup jõudis tagasi Iluks Kaubandusele. Raha tagasimaksmisest teavitatakse klienti e-posti aadressile, mis oli lisatud Tellimuse teostamisel.

5.3.        Kui kaup ei ole kliendile sobiv on tal võimalik see ka ümber vahetada muu kauba vastu, mida Iluks Kaubandus pakub. Sel juhul tasub Ostja tagastuskulu 10€ ulatuses transpordi eest. Vahetustoote postitamise kulu tasub esimesel korral Iluks Kaubandus, kuid sellest järgneval korral kannab transpordikulud Ostja.

5.4.        Tagastamisele ei kuulu söödavad asjad.

5.5.        Taganemisõigus ei kehti laost kohapeal ostetud toodetele, kus Ostjal on olnud võimalus kaubaga tutvuda. Koha peal ostetud tooteid on hiljem võimalik muu kauba vastu välja vahetada 14 päeva jooksul mõne muu toote vastu, mida Iluks Kaubandus pakuvad.

5.6.        Defektiga kaup, mida ei olnud võimalik välisel vaatlusel tuvastada ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või ei ole pakis kaup, mida Ostja tellis, kannab tagastamiskulud Iluks Kaubandus.

5.7.        Et kaupa oleks võimalik tagastada olge tähelepanelik pakendi avamisel, et mitte kahjustada selle sees olevat toodet. Kui toode on vigastatud ja vigastatus on põhjustatud Ostja poolt toote mittesihipärase kasutamise, Ostja süü või hoolimatuse tõttu tekkinud asjaoludest, jätab Iluks Kaubandus endale õiguse tasaarveldada toote väärtuse vähenemine Ostjale kuuluvast summast.

5.8.        Raha tagastatakse esimesel võimalusel, kui Müüja on kauba kätte saanud ning tuvastab, et tegu ei ole Ostjapoolse süü või mittehoolsa käitumisega, kuid mitte hiljem kui 4 tööpäeva jooksul alates ajast, mil Müüja kauba tagasi sai. Raha kantakse tagasi kontole, kust Ostja raha Iluks Kaubandusele kandis, kui kokku ei ole lepitud teisiti.

6.  Pretensioonide esitamise õigus ja nõutele mittevastavate toodete tagastamine

6.1.        Vastavalt VÕS § 218 lg 2 alusel on Ostjal õigus pretensiooni esitada kahe aasta jooksul alates kauba kättesaamisest. Sellest kuue esimese kuu jooksul tekkinud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas toote ostmise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama müüja.

6.2.        Kui defekt on tehnoloogilise iseloomuga, võib Ostja nõuda toote parandamist ning kui toodet ei ole võimalik parandada, siis on Ostjal võimalik nõuda toote asendamist või raha tagastamist.

6.3.        Toote nõuetele mittevastavuse ilmnemisel peab Ostja hiljemalt kahe kuu jooksul saatma e-kirja aadressile: info@iluks.ee, kus peab olema välja toodud Ostja nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, tootel ilmnenud defekt (võimaluse korral lisage fotod) ning avaldama soovi kas toote väljavahetamiseks samas vääringus oleva kauba vastu või raha tagastamist. Kui Ostja kahe kuu jooksul alates defekti ilmnemisest Iluks Kaubandusega ühendust ei võta, siis kaotab Ostja õiguse nõuda tasuta toote parandamist või detaili vahetamist.

6.4.        Iluks Kaubandus ei vastuta juhul kui: kui toode on kahjustatud Ostja süül mittesihipärasel kasutamisel, Ostja süül või hoolimatusel toote kahjustamise eest, toote loomuliku füüsilise kulumise eest toote tavapärase kasutamise korral.

7.  Isikuandmete kaitse ja turvalisus

7.1.        Iluks Kaubandus veebikaubamaja lehekülastuste ja tellimuste vormistamise käigus kogutud infot ja isikuandmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja seda ei avaldata kolmandatele osapooltele.

7.2.        Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse.

7.3.        Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

7.4.        Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

7.5.        Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

8.  Muud tingimused

8.1.        Iluks Kaubandus ei avalda Ostja andmeid teistele osapooltele, välja arvatud koostööpartneritele, kellele see on vajalik kauba kohaletoimetamiseks.

8.2.        Eriarvamuste korral Iluks Kaubanduse ning Ostja vahel püütakse erimeelsused lahendada esmalt läbirääkimiste teel ning nende mitteõnnestumise korral lahendatakse erimeelsused Tarbijakaitse või Harju Maakohtu teel.