Buldogi ilme hommikul peeglisse vaadates

Buldogi ilme hommikul peeglisse vaadates

Buldogi ilme hommikul peeglisse vaadates

Silmaümbruse nahk on võrreldes muu nahaga näol ja kehal tunduvalt õhem( 0,33–0,36 mm) ja tundlikum. Aga siiski ei ole see eriti rõõmustav vaatepilt kui hommikul peeglisse vaadates tuleb meile "buldog silmade ette". Mis siis seda "buldogi" ilmet võib põhjustada?
Öösel aeglustunud lümfivereringe: silmad ei liigu ning jääkained (sool, alkohol) ja vesi ei eemaldu organismist. Seepärast ongi turses silmade hoolduses kõige tähtsam vere- ja lümfiringe elustamine ning naha niisutamine.
Ebatervislik eluviis: mitte täisväärtuslik toitumine, suitsetamine, alkoholiga liialdamine, ebapiisav uni ja stressirohke elu.
Silmaümbruste kreemitamine hariliku näokreemiga: Paljud nahahoolduseks mõeldud kreemid, eriti veel need, mis õlisid sisaldavad, ei imendu silmade ümbruses üldse, neid pole silmade seisukohast testitud ja need võivad silmi ärritada.
Elastsuse kadumine silmade ümbert: peamine põhjustaja, päike. UV-kiirguse kahjustuste akumuleerides nahk õheneb ja vajub gravitatsiooni tõttu rippu.
Anatoomiline eripära: sellisel juhul ei ole silmaaluste „kottide” põhjuseks mitte ainevahetus, vaid kohalik rasvkude, mis moodustab alalaule rasvapadja.
Vananemine: kulmude vajumine ja ülemiste silmalaugude lõtvumine on normaalse vananemisprotsessi esimesed märgid. Seetõttu muutub ilme väsinuks ning lõtvunud nahk võib hakata aastatega vaatevälja piirama.
Allergia: organismi sattunud potentsiaalsed allergeenid kutsuvad esile immuunsete kaitsereaktsioonide tekke, millest võtab vahetult osa histamiin. Mõningate allergeenide korral eraldub histamiini liiga palju ning selle tulemusel hakkavad silmad sügelema ja neid hõõrudes tekib paistetus.

Loe ka: Printsess Diana ilunippidest või Faktidest ripsmete kohta

Proovi: Pigmente eemaldav silmaseerum või Taastavat ja elustavat seerumit silmaümbruspiirkonda