7 fakti, mida Sa oma küünte kohta ei teadnud

7 fakti, mida Sa oma küünte kohta ei teadnud

7 fakti, mida Sa oma küünte kohta ei teadnud

Küünenahal on põhjus

Kui teeme endale maniküüri või käime maniküüris, siis eemaldame küünenaha, et küüne äär oleks ilusam. Aga tuleb meeles pidada, et küünahka liialt eemaldades, on see piirkond avatud bakteritele ja teistele haigusepõhjustajatele ning tekitab seeläbi kergesti turseid ning põletikke. 

Küüned ja juuksed koosnevad sarnastest komponentidest

Küüneplaat koosneb keratiinist – valgust, mida leidub ohtralt ka juustes ja nahas ning seal võib eristada umbes 25 tihedalt pakitud rakukihti, mis tagavad küünele tugevuse, teravuse, painduvuse ja elastsuse. Kahjuks on küüned loomupäraselt naistel nõrgemad kui meestel.Ööpäevas kasvavad inimese küüned ligikaudu 0,1 millimeetrit. 

Põhikäe küüned kasvavad kiiremini

Oled tähele pannud, et kui oled näiteks parema käeline, et siis parema käe küüned kasvavad kiiremini kui vasaku käe omad. Selle teooria põhjuseks on asjaolu, et et käsi, mida kasutame tihedamini, selle küüned on rohkem avatud ainetele, mis panevad küüned kiiremini kasvama.

Küüned kasvavad soojas kliimas kiiremini

kuna soojus soodustab vereringe kiirenemist. Samuti aitab päike luua kehal D-vitamiini, mis paneb samuti küüned kiiremini kasvama. 

Küünte liigne poleerimine võib küüsi hoopis kahjustada

sest küüne pind muutub õhukeseks(tihti on küünepind õhuke ka siis, kui kasutame geellaki või geelküüsi). Kui küünepind on õhuke, siis hakkab see kergesti kihistuma.

Küüned näitavad ära tervise seisundi

Kui märkad muutust oma küünte värvis, tugevuses või kujus, siis see võib olla märk sellest, et Sinu tervisega esineb mingi probleem.

Toitumine mõjutab küünte väljanägemist

Söö palju valgurikast toitu, sest selle vähesus kehas nõrgestab küüsi ning need murduvad ruttu. Proteiini sisaldavad toidud on näiteks kana, munad, tailiha, sojaoad ja madala kalorsusega juust. Võid juua ka proteiinijooke ja süüa iga päev multivitamiine. Ka piima joomine on kasulik, sest seal leiduv D-vitamiin paneb küüned kasvama ja tugevdab neid.

Muuda küüned tugevamaks Jessica aluslakiga või siis paku oma kätele niisutust Ainhoa kätekreemiga

Loe ka: Kuidas saada endale tugevamad küüned