Lõhenenud huuled

Lõhenenud huuled

Lõhenenud huuled

Erinevalt muust nahast on huulekude limaskest. Huule väliskiht (või sarvkiht) on enamikel inimestel erakordselt õhuke või puudub sootuks. Selle tulemusel aurustub niiskus huultest palju kiiremini kui muust nahast ja seetõttu hakkavad huuled kergesti kuivama. Selle kuivuse tulemuseks on sageli pakatanud ja lõhenenud huuled, mis omakorda suurendab põletiku ja nakkuste ohtu ning tekitab huultes kipitustunde.

Nii külmavillid kui ohatised tekivad tavaliselt siis, kui inimene on külmetunud või palavikus. Ent samas võib neid esile kutsuda ka päike, emotsionaalsed pinged, soolestikuhaigused ja menstruatsioon. 

Huulte ja suunurkade lõhenemine võib olla tingitud mitmetest põhjustest - näiteks pärmseene infektsioonist, allergilisest reaktsioonist (allergeenid võivad olla huulepulgast suuloputusvahendini), psoriaasist (atüüpiline vorm), vit. A üledoosist, vähieelsetest nahamuutustest, kroonilisest huulte limpsimisest või närimisest jm. Huulte lõhenemist võib soodustada antibiootikumravi. Eriti vastuvõtlikud sellele probleemile on diabeetikud.

Enneta huulte lõhenemist:

  • Ära limpsi! Tuul ja külm kuivatavad huuli juba niigi. Limpsimine muudab olukorra eriti hulluks, sest see eemaldab huultelt nende loomuliku kaitsekihi ja viib veel kiirema kuivamiseni.
  • Koori julgelt. Huulekoorija võid meisterdada oliiviõlist ja suhkrust ning sellega umbes minuti jagu huuli masseerida, kuni surnud nahk on maas.

Huulte lõhenemise vastu aitab: Ainhoa Bio huulepalsam

Võib olla pakub huvi mida teha, et rinnad ajaga alla poole ei vajuks või siis Müüdid tselluliidi kohta