Maniküürijate salanipid

Maniküürijate salanipid

Maniküürijate salanipid

Maniküürijate salanipid

Teeme endale oma meelest kauni maniküüri, aga avastame, et küünelakk ikkagi praguneb või jäi mõni koht ikkagi lakkimata. Mis siis on need salanipid, et maniküür hästi peal püsiks?

Ära raputa küünelaki pudelit, vaid rulli

Küünelaki raputamine üles-alla tekitab laki sisse õhumullid. Parem hoia küünelaki pudelit tagurpidi käte vahel ja rulli seda edasi-tagasi. Nii seguneb lakk ilma liigsete õhumullideta.

Võti on õige lakkimise tehnika

Et küünelakk ei jääks triibuline, las olla laki kihid hästi õhukesed. Esimene laki tõmme tee küüne keskele, seejärel kummalegi poole triip ja seda niikaua kuni küüs on lakiga kaetud. Seejärel kinnita lakk veel ühe tõmbega küünte otstes, et see ei hakkaks nii kergesti pragunema. 

Kaks on maagiline number

Kõige kindlam on küünele lisada 2 kihti lakki. Üks kiht ei pruugi kogu küünt katta, kolm jälle kuivab väga kaua.

Väldi teatud koostisosi lakis

Eemale tasuks hoida järgmistest koostisosadest:

  • Toluene (tolueen) – läbipaistev, värvitu vedelik, iseloomuliku aromaatse lõhnaga, tervist kahjustav, kahjulik sissehingamisel, aurud võivad põhjustada uimasust ja peapööritust.
  • Formaldehyde (formaldehüüd)- Formaldehüüd on laialt levinud allergeen ning võib põhjustada allergilist nohu, hingamisteede haigusi (allergilist bronhiiti või bronhiaalastmat), samuti allergilist nahalöövet – kontaktdermatiiti ja nõgestõbe.
  • Isopropyl Alcohol (isopropanool)- Kõrge kontsentratsiooni või pikemaajalise kokkupuute korral võivad aurud põhjustada kesknärvisüsteemi häireid: peavalu, iiveldust, kordinatsioonihäireid.

Kui on kiire, kasuta metallikvärve

Metalsed värvid on tihti läbipaistamatud ka siis, kui lisad ainult ühe kihi lakki. Ja kui lakki lisada ainult 1 kiht, siis see ju kuivab ka palju kiiremini kui 2-3 kihti lakki.

Küünte leotamine ei ole hea mõte

Küünte hoidmine soojas vees muudab küüne pinna poorseks - seeläbi ei ole küüs heaks pinnaks mida lakkida. Kõige parem on küüsi lakkida kui küüne kind on puhas ja kuiv.

Ümarad küüned on tugevad küüned

Klassikaline küünekuju on küünele kõige parem, sest see on küünele kõige loomulikum, mistõttu on ümara otsaga küünekuju ka tugevate küünte aluseks, et need nii kergesti ei murduks.

Ravi oma küüsi aluslakiga

Aluslakk on küünele kõige ligemal, mistõttu tema raviomadused muudavad küüsi samuti tugevamaks ja tervemaks. Seega aluslakk võiks sisaldada küüsi tugevdavaid koostisosi.

Proovi Ainhoa alus-ja pealislakki või Jessica küünelakke

Loe ka kulmudest või Joan Collinsi ilunippidest