Meigivead, mis teevad meid meikides vanemaks

Meigivead, mis teevad meid meikides vanemaks

Meigivead, mis teevad meid meikides vanemaks

MEIGIVEAD, MIS TEEVAD MEID MEIKIDES VANEMAKS

Liiga tume peitekreem

Näonaha loomulikust toonist tumedam meigipõhi muudab naise paugupealt mitu aastat vanemaks. Vältige jumestuskreemi valides  kollakaspruune, rohekaskollakaid ja hallikasbeežikaid toone. Kasutage hoopis hoopis CC-kreemi, mis pole nii raske kui peitekreem, kuid millel on sama head (kui mitte paremadki) omadused. CC ja BB kreemid jätavad värske ja väljapuhanud mulje, mitte ei tekita tunnet, nagu sa oleksid kurnatud.

Liiga palju puudrit

Puuder kinnitab meigi, vormib näo kuju ja ei lase sel läikima hakata, kuid kui selle kasutamisega minnakse liiale, settib puuder kortsukeste vahele ja toob need rohkem esile.

Unustad ühe toote

Kindel võimalus, kuidas end meikides vanemaks teha, on primer’i ehk meigialuskreemi kasutamata jätmine. «Primer on väga oluline just küpsemale nahale, sest sellega saab katta pisemad vead nahal ning jumestuskreemi peale kandmiseks jääb puhas lõuend.

Sa ei kasuta kreemjaid tooteid

Kui naised vananevad, muutub nahk näol ja kaelal kuivemaks ja õhetav kuma hääbub. Selleks, et nooruslikku välimust pikendada, peaks kuivad puudrid asendama kreemjate meigitoodetega, sealhulgas peaks kasutama ka kreempuudrit ja kreemjat põsepuna. Puuder hakkab tõmbama rohkem tähelepanu kortsudele ja vagudele näos.

Liiga tugevad jooned

Kõik teavad, et silmapliiatsiga saab silmi esile tuua ja neid suuremaks teha. Kui kasutatakse liiga tumedat silmapliiatsit ja jooned on väga teravad, siis tulevad kortsud silmanurkades ja mujal silmade ümbruses oleval õrnal nahal rohkem esile. Kindlapiirilise joone asemel hajuta pliiatsijoont ja värvi pigem ainult ülemise lau äärt. Nõnda rõhutad silmi, aga ei tee neid raskeks. Selle tulemusena jääb mulje, et ülemised laud on kõrgemal, ja see loob alati värkema ja noorema välimuse.

 Liiga tumedad kulmud

Kõigile ei ole looduse poolt antud tihedaid ja kauni vormiga kulme, kuid  kulmude liiga tumedaks joonistamine on üks kõige rängemaid meigiapse, mida paljud naised teadmatusest teevad. Kulmupliiatsiga saab tõesti kulme täita ja kuju muuta, kuid selleks peab leidma õige värvitooni. «Kui sa oled brünett, vali värv, mis on su juuksevärvist ühe tooni võrra heledam. Kui oled blond või punapea, tuleks kulme värvida tooni võrra tumedama värviga. Ka kulmupuudriga saab hästi kulme täita ja sellest ei jää liiga karmid randid. Alusta sellest, et kammid kulme altpoolt üles läbipaistva kulmugeeliga. Siis tulevad välja hõredamad kohad, mida peaksid värviga täitma, keskendudes kulukaarele.

Metalsed värvid

Intensiivsed metalsed toonid enam teatud vanuses naistele hästi ei sobi. Proovi värve, millel on kerge läige. Selleks pole vaja hõbedat silmavärvi, et silmi särama panna või nooruslikku meiki teha.

Liiga tume huulepulk

Vananedes kaotavad meie huuled oma noorusliku täidluse, huulejoon hakkab hajuma ning tulemusena ei püsi huulepulk enam kenasti huultel. Miski ei muuda meid rohkem «vanaemaks» kui tumepunane huulepulk, mis üle huulte laiali on läinud. Parem kasuta
heledamaid ja roosakaid toone, mis saadaval lisaks huulepulgale ka läikena ning võivad mõjuda palju loomulikumalt.

Huulelaineri värv

Eksperdid on ühel nõul, et huulepliiatsi abiga saab huuli täidlasemaks muuta ja huulevärvi kinnitada. Vale on aga see, kui huulelainer on huulepulgaga täpselt sama värvi. Tegelikult tuleks kasutada huulelainerit, mis on sinu loomulikust huulte värvist hästi kergelt tumedam. Nõnda pole aru saada, mida oled huulte värvimisel kasutanud. Lisaks jääb  nii mulje, et huulepulk on veatult peale kantud ja huuled tunduvad lopsakamad ja täidlasemad.

Põsepunaga liialdamine

Kui sa ei taha välja näha nagu kloun, vali hele põsepuna või värv, mis sobib sinu nahatooniga. Naerata ja kanna põsepuna otse põsesarnadele, hajutades seda meelekohtade suunas. Kui põsepuna õigesti kasutada, teeb see palju nooremaks, kuid kui seda kasutatakse liiga palju või on valitud liiga tume puna, teeb see naise hoopis vanemaks. Tumedama nahatooniga ja oliivikarva nahaga naised peaksid valima sooja varjundiga põsepuna. Seevastu heleda nahaga naistele sobib pigem roosikarva põsepuna.

Vaata ka Ainhoa mineraalset lauvärvi või Ainhoa volüümi andev huuleläige

Loe ka: Et karvad ei kasvaks sisse või Faktid, mida Sa oma küünte kohta ei teadnud