Näo pesemisest - kuidas on õige?

Näo pesemisest - kuidas on õige?

Näo pesemisest - kuidas on õige?

1. Liiga tihe pesu

Nägu võiks pesta päevas maksimaalselt 2 korda. Kõige pealmine kiht nahal on surnud naharakkudest tehtud barjäär. Need naharakud pakuvad kaitset allpool olevatele elusatele, tervetele rakkudele ja on tegelikult enamat kui lihtsalt surnud naharakud, hoides koos lipiide – rasvadesegu, mis aitab nahka niisutada. Iga kord nägu pestes, kahjustad sa surnud naharakkude kihti. Mida rohkem sa nägu pesed, seda sagedamini kahjustad ja seda vähem aega on su nahal end parandada läbi naturaalse rasva tootmise.

2. Seebiga pesemine

Seebid kuivatavad su nahka( (kui see ei spetsiaalselt just näo pesemiseks mõeldud) ja stimuleerivad rasunäärmete eritist, mille tulemusena läheb naha normaalne ph tase tasakaalust välja. Naha normaalne pH on 5,5 (happeline), seebi pH 9‒10 (aluseline) ja seega nahka ärritav.
Seebiga pesemine rikub naha normaalse happelise keskkonna kuni kolmeks tunniks ‒ nahka pealt kaitsev kindlusemüür on lõhutud ja tee bakteritele vaba.Kasuta parem näo puhastamiseks mõeldud näovett ja puhastuspiima. Näovesi ja puhastuspiim  võiksid sisaldada nahka rahustavaid tooteid nagu roheline tee jne. Kui Su nahk on akneline, siis sobivad Sulle hästi tooted, mis sisaldavad salitsüülhapet. 

3. Näo liigne koorimine või mitte üldse näo koorimine

Näo koorimine muudab naha tekstuuri ja  tooni kaunimaks. Meie nahas olevad ensüümid, mille põhitöö on naha koorimine, vanuse tõustes, ei suuda oma töös olla enam nii efektiivsed. Kõige parem aeg näo koorimiseks on õhtul ja mitte rohkem kui kaks korda nädalas. Liigne koorimine jälle ärritab nahka.

4. Meigiga magaminek


Pole vajadust öelda, kui kahjulik see su nahale on. Isegi kui kasutame mineraalmeiki, vajab nahk siiski meigist puhkust. Kui päevane tolm ja mustus, puuder, ripsmetušš, meik ning loomulikud nahasekreedid jäävad nahale kogu ööks, on tagajärjed kurvad. Võid arvestada ummistunud pooride, vistrike moodustumise ja rasueritise suurenemisega. Peamine on see, et su nahk ei saa hingata. Tavaliselt vabandatakse meigi pealejätmist hilise magama minekuga. 

Sama lugu on ka silmameigi eemaldamisega - see ärritab silmi ja loob hea keskkonna bakteritele.

5. Näo pesemine liiga kuuma veega

Eriti oluline on jälgida seda nõuannet talvel, kui me nahk on kuivem. Lahenduseks on näo pesemine kraanikausis,mitte dušši all.

6. Liigne niiskete salvrättide kasutamine meigi eemaldamiseks

Need sobivad ikkagi kasutamiseks reisil, sest need ei suuda nägu nii puhtaks teha nagu seda teevad näopiim ja näotoonik. 

Proovi ka: La Cremerie toonikut kollageeniga või La Cremerie puhastuspiima mustikatega

Loe ka: Bakterid meigivahenditel või Põhjused, miks küünelakk liiga kiiresti maha kulub