Faktid, mida Sa ripmsete kohta ei teadnud

Faktid, mida Sa ripmsete kohta ei teadnud

Faktid, mida Sa ripmsete kohta ei teadnud

Pikki ja tihedaid ripsmeid peetakse ilusaks, kuigi ripsmete esmane eesmärk on kaitsta meie silmi ikkagi mustuse eest. Aga et ripsmed oleksid ikkagi pikad ja tihedad, siis nende hooldamisel võtke arvesse järgimisi tegureid:

Ripsmekarva eluiga on keskmiselt 3-6 kuud
 
Karvafolliikuli kasvufaas e. anagen kestab keskmiselt 30 päeva. Sellele järgneb ülemineku ehk catageni faas, mis kestab u. 15 päeva. Lõpuks läheb folliikul üle puhke- ehk telogeni faasi ja see kestab u. 100 päeva. 59%-85% ripsmekarva folliikuleid on puhkefaasis.

Ripsmed on tehtud samast materjalist, mis juuksedki
 
Mis tähendab seda, et nad lähevad samamoodi mustaks nagu juuksedki ning vajavad täpselt samamoodi pesu nagu juuksedki

Ripsmed muutuvad vanusega
 
Vanusega muutuvad ripsmekarvad õhemaks, mistõttu kasuta kvaliteetseid kosmeetika ja meigitooteid, et neid paremini hooldada.
 

 
Veekindel ripsmetušš ärritab ripsmeid
 
Kuna ripsmete eesmärk on ikkagi kaitsta meie silmi tolmu eest, siis ained, mida sisaldab veekindel ripsmetušš võib ärritada silmi ja põhjustada allergilisi reaktsioone. Ripsmetušš peaks olema võimalikult looduslike koostisosadega, et vähem ripsmeid ärritada.


Ripsmepikendused ei ole alati ohutud
 
Eriti ohtlik on ripsmepikenduste paigaldamisel liim - vali ripsmepikenduste paigaldajaks professionaalne tegija, et ta paigaldaks liimi nii, et seda ei satuks laugudele. Liimi sattumisel laugudele võib see silmi väga ärritada ja põhjustada allergilisi reaktsioone.

Vaata ka Khrono Age silmaessentsi või Elustavat silmaseerumit

Loe ka: 7 fakti, mida Sa oma küünte kohta ei teadnud või Toidud, mis muudavad meid vanaks